Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Policyjny negocjator uratował życie starszej kobiecie!

Policyjny negocjator uratował życie starszej kobiecie!

Wieczorne działania na terenie powiatu międzyrzeckiego zakończyły się uratowaniem starszej osoby, która zadzwoniła na pogotowie z informacją o zamiarze popełnienia samobójstwa. Ścisła współpraca policjantów z Międzyrzecza i Zespołu Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pozwoliła zapobiec próbie odebrania sobie życia przez kobietę.W środę 3 lutego 2016 po godz. 22.00 dyżurni Komendy Powiatowej Policji Międzyrzecz powiadomili koordynatora Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie o starszej kobiecie, która w związku z problemami osobistymi chce popełnić samobójstwo.

Miało to mieć miejsce na terenie Skwierzyny. Po ustaleniu dokładnego adresu zamieszkania kobiety, na miejsce udali się policjanci z międzyrzeckiej jednostki. W międzyczasie trzech negocjatorów próbowało skontaktować się z desperatką.

Do mieszkania kobiety weszli policjanci, równolegle negocjatorzy rozpoczęli z nią rozmowę. Kobieta potrzebowała opowiedzieć o swoim problemie. W takich sytuacjach najważniejsze jest wysłuchanie osoby i utwierdzanie jej w przekonaniu, że są możliwości wyjścia z tej sytuacji. 

Okazuje się, że najczęściej sama rozmowa wystarczy, jest nie do przecenienia i często przywraca w osobie chęć do życia. Bardzo pozytywna postawa międzyrzeckich policjantów i negocjatorów policyjnych sprawiła, że kobieta nic sobie nie zrobiła i przez kilka minut dziękowała za tak wspaniałą postawę funkcjonariuszy oraz za możliwość spotkania tak dobrych ludzi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)


Komentarze

Podobne informacje

Echa leśne: Włochate grubaski

Echa leśne: Włochate grubaski

2017-04-19 16:51:44

Wiosna to czas pobudki, także tych mniejszych zwierząt. O małych, ale bardzo pożytecznych i pracowitych trzmielach można przeczytać w „Echach Leśnych”.


[VIDEO] Żubry dziczeją powoli

[VIDEO] Żubry dziczeją powoli

2017-04-12 12:03:41

Wypuszczona niedawno na wolność dziesiątka żubrów tworzących stado „Górny San II” w Nadleśnictwie Stuposiany jest monitorowana przy pomocy telemetrii i dość często widywana przez leśników.


Biały symbol młodości i życia

Biały symbol młodości i życia

2017-04-06 12:50:13

Brzoza to powszechnie występujące, nie tylko w lesie drzewo. Od wieków jest ceniono ze względu na swoje liczne właściwości lecznicze.


Obcy w lesie nie jest rzadkością

Obcy w lesie nie jest rzadkością

2017-03-31 17:53:24

Coraz częściej leśnicy odnotowują pojawienie się w lesie obcych gatunków. Kilka dni temu leśniczy z Nadleśnictwa Złotów (RDLP w Pile) znalazł martwego szopa pracza.


Arystokrata na mokradłach

Arystokrata na mokradłach

2017-03-28 08:58:57

Ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody, ale i nadchodzącej jesieni. Żuraw to jeden z nielicznych ptaków, który uosabia wiele wspaniałych cech.


[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

2017-03-23 23:17:45

Właśnie rusza czteroletni projekt ochrony rybołowa na wybranych obszarach Natura 2000. Jest to wspólne działanie Lasów Państwowych oraz Komitetu Ochrony Orłów.


[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

2017-03-16 12:32:25

Kończy się zima. Wiosna nadciąga dużymi krokami. Przełom tych dwóch pór roku to czas, kiedy pisklęta, ale już takie odchowane, zaczynają naukę latania.


Pracowite bobry w akcji

Pracowite bobry w akcji

2017-03-08 12:31:57

Leśnicy z leśnictwa Wolski Bór, w Nadleśnictwie Kraśnik kilka dni temu zauważyli, że z części lasu zniknęły młode dęby.Okazało się, że w sprawę są zamieszane bobry. To właśnie te gryzonie ścięły prawie 50 młodych, bo zaledwie 25-letnich dębów.


[VIDEO] Spacer z dzikami

[VIDEO] Spacer z dzikami

2017-03-02 10:17:17

O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno. Przekonał się o tym leśniczy z Orłowa, które znajduje się na terenie RDLP w Lublinie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.